Szyszka na niebieMam słabość do szyszek. Uwielbiam ich kształt i kolor i klimat jaki wnoszą. Potrzebowałam też tuniki. No to połączyłam te dwie zachciejstwa i uszyłam sobie tunikę, na której namalowałam pracowicie szyszkę.Tunika uszyta jest na podstawie wykroju z "Alt om Håndarbeide" (11/2015, model nr 105). Wykrój był na bluzkę, ale przedłużenie nie jest wyczynem ;) (Ostatnio w ogóle dużo korzystam z wykrojów, trochę chwilowo przestałam kombinować. Przyznaję, że jest to dużo bardziej relaksujące szycie :P). W końcu wykorzystałam dresówkę w kolorze turkusowym (bawełna z elastanem), która czekała od jakiegoś czasu i nie było na nią pomysłu. Turkus jest w ogóle na liście "moich" kolorów. Nigdy go nie nosiłam, a tu taka niespodzianka, nawet pasuje. Obcy ludzie nawet mi mówili na ulicy, że jest to idealny kolor dla mnie.A na przodzie namalowałam szyszkę (trochę za nisko, ale ujdzie). Kupiłam farby do tkanin w pierwszym lepszym sklepie, w kolorach: zielonym, szarym i fioletowym. Zielony i szary pomieszałam. A już namalowaną szyszkę spryskałam fioletem.

Do tej pory prałam tunikę już kilka razy i farbie nic się nie dzieje.


Bardzo zagustowałam w malowaniu na tkaninach. Otworzyła się przede mną cała masa możliwości, które będę eksplorować :) Będzie zabawa!

Z tuniki jestem zadowolona. Z marszu stała się jednym z moich ulubionych ciuchów - bo jest wygodna, luźna, ale dopasowana i ma "dobry" kolor.

Pozdrawiam Was ciepło!

Magda

NewerStories OlderStories Home