Arlekin / An Arlequin


Urlop to taka dziwna instytucja, że się jedzie, żeby wypocząć, a po powrocie trzeba trochę czasu, żeby dojść do siebie. Też tak macie? Ja po powrocie rzuciłam się w wir remontów, i sprzątania, i masy obowiązków, które czekały od wielu miesięcy z niskim priorytetem i w końcu przyszedł na nie czas. Uznałam też, że wyłączę się od bloga i mediów społecznościowych, dla higieny psychicznej. Rozgrzebałam ze 3 wpisy, ale nie szło, więc się poddałam. W międzyczasie uszyłam wszystko to, czego nigdy szyć mi się nie chce - czyli rolety i poduszki do salonu. A w weekend, w ramach resetu, w końcu zabrałam się za nowego ciucha - bluzkę. I w kończu czuję, że mogę wrócić. I jestem, z nową bluzką i nową miejscówką w mojej okolicy.

Bluzka jest bardzo prosta, a jedynym elementem nadającym jej "szczególności" są rękawy - z zakładkami na główce, szerokie i ściągnięte gumką przy nadgarstku. Wykorzystałam wykrój z Burdy 8/2000 (#111A) i jedyną zmianą było powiększenie dekoltu (żeby zmieścić głowę) i zrezygnowanie z pęknięcia na dekolcie. Bluzka jest z żorżety kupionej dawno temu w ilości na duuuużą sukienkę :)

A dzisiejsze zdjęcia zrobione są w pobliskiej (dla mnie) miejscowości turystyczno-artystycznej - Holmsbu. Jest to przepiękna wioska (około 300 mieszkańców) nad Drammensfjordem. Teraz w lecie przyciąga wielu turystów w Oslo i okolic, na weekendowe wypady. Najbardziej znanym miejscem jest Galeria Sztuki Holmsbu (Holmsbu Bildegalleri), prezentująca głównie prace malarzy z Holmsbu (Oluf Wold-TorneThorvald Erichsen i Henrik Sørensen). Budynek galerii zaprojektował norweski architekt Bjart Mohr, za który dostał nagrodę architektoniczną Houends fonds diplom. Galeria usytuowana jest w lesie na wzgórzu, otoczona starymi chatkami.

A czy Wy już po wakacjach, czy przed wakacjami? I czy też tak dziwnie jest Wam wracać do rzeczywistości - z jednej strony nagromadzona energia po wypoczynku Was rozsadza, a z drugiej bardzo trudno jest wrócić do starego rytmu...

Podsumowanie:

Wykrój: Burda 8/2000, #111A
Rozmiar: 40
Materiał: żorżeta
Użyte maszyny: Elna 2800, owerlok Singer 14SH754

Stylizacja:

Bluzka: uszyłam sama
Spodnie: Reserved
Katana: H&M
Torebka: sh (Fretex)
Buty: no name

---------------------------------------------------------

English:
Vacation is such a weird thing that after all this relaxing, I need quite some time to get back on track. After coming back from Bulgaria, I threw myself into house renovations, cleaning/tidying up and doing all these things that have been hanging on my "to do" list forever with low priority. I also took a break from the blog and social media - I figured I needed it. I even started preparing 3 posts, but ... it didn't go well, so I gave up. In the meantime I sewed a few not-so-sexy projects, like roman blinds and pillows for the living room. And last week, to reward myself, I sat down to finally sew some clothes - a blouse, to be specific :) So now I'm back, with a blouse and a new place in my neighborhood.

The blouse is super simple. The only element that makes it more special are puffy sleeves - with pleats on top and gathered with elastic at the bottom. I used the sewing pattern from Burda 8/2000 (#111A) and the only change I made was to make the neckline bigger and to resign from split at the front. I used thin georgette bought years ago for some big dress.

Today's pictures are taken in the nearby village, attractive for both artists and tourists - Holmsbu. It's a beautiful, small place (around 300 citizens) at Drammensfjorden. During the summer a lot of people from around Oslo come here for weekend trips. The most famous place here is the Holmsbu Art Gallery (Holmsbu Bildegalleri), focusing mainly on the Holmsbu painters (Oluf Wold-TorneThorvald Erichsen and Henrik Sørensen. The building is designed by a Norwegian architect - Bjart Mohr - who received the Architectural Award (Houends fonds diplom) for this design. The Gallery is situated in a forest, between some old, wooden cottages.

How about you, are you before or after vacation? And do you also have so much trouble coming back to reality - on one side the energy pushes you to do so much, but it's hard to get back in the old rhythm? 

Summary:

Sewing pattern: Burda 8/2000, #111A
Size: 40
Fabric: georgette
Machines used: Elna 2800, overlock Singer 14SH754

Outfit

Blouse: I made myself
Trousers: Reserved
Jeans jacket: H&M
Bag: secondhand (Fretex)
Shoes: no nameNewerStories OlderStories Home