Mała czerwona


Gdy śledziłam podsumowania trendów na sezon jesienno-zimowy 2017/18, największą miłością zapałałam do kraty i czerwieni. Jeszcze we wrześniu rzuciłam się na tkaniny w kratę i za poszukiwanie "czegoś czerwonego". Z zamówionej wtedy kraty powstał garnitur, a czerwona dzianina "wafelek" trochę musiała poczekać na wenę. Ostatecznie powstała z niej sukienka - z wykroju, z którego prawie każdy już szył (Burda 9/2017, #116). A jak już ją uszyłam, to eksploatuję regularnie na wszystkie bardziej i mniej formalne wyjścia. Ponieważ jest z dzianiny, jest ultrawygodna. Ponieważ ma te paski na brzuchu, wyszczupla i maskuje to i owo. I ponieważ jest czerwona, dobrze w niej wyglądam i świetnie się czuję.

Wykrój jest idealny. Rozmiar wypadał jak zwykle - czyli góra 40 i dół 42. Po uszyciu sukienki zastanawiałam się nad podszewką, ale ostatecznie stanęło tylko na odszyciach. A pod sukienkę wkładam halkę, aby dodała poślizgu (swoją drogą, znacie jakieś dobre źródła halek? Ostatnio polubiłam tę część garderoby). Największym wyzwaniem był zamek. Jak się okazało jak przyszło co do czego, ja daaawno nie wszywałam widocznego zamka do sukienki. Nie wyszło idealnie (za mało podkleiłam), ale jest wystarczająco dobrze. No i następnym razem będzie lepiej.

Sukienka jest jedną z moich opcji finałowych na kreację świąteczną. Póki co obleciałam w niej kilka wyjść ze znajomymi, randkę z mężem i dwie wigilie służbowe (w dwóch różnych miejscach, z różnymi ludźmi - żeby nie było). Więc się polubiłyśmy. A jak Wam się podoba? I czy Wy już szyłyście tę sukienkę? :)

Korzystając z okazji, życzę Wam przepięknych świąt. Spędźcie je tak, jak chcecie, odpocznijcie i nabierzcie energii. A potem mam nadzieję, że dla nas wszystkich rok 2018 będzie dobry.

Podsumowanie:


Wykrój: Burda 9/2017, #116
Rozmiar: 40(góra)/42(dół)
Materiał: dzianina wafelek z AleTkaniny.pl
Użyte maszyny: Elna 2800, owerlok Singer 14SH754


Stylizacja:


Sukienka: uszyłam sama
Płaszcz: Closed
Torebka: byJemioł
Buty: Tamaris
Fascynator: ANAeme Style
Szal: H&M
Naszyjnik: nie pamiętam :)


p.s. zdjęcia były robione przy temperaturze -10 stopni, proszę docenić :DOlderStories Home